• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Banner

Geheimen van Nederland

PostSecret

E-mailadres Afdrukken

PostSecret is een doorlopend kunstproject waarbij mensen anoniem briefkaarten sturen met daarop een geheim. De kaarten worden op een website geplaatst waar ze door anderen te bekijken zijn.

Het project PostSecret is daadwerkelijk begonnen toen de Amerikaan Frank Warren duizenden aan zichzelf geadresseerde, blanco briefkaarten maakte die hij achterliet op willekeurige plekken. Op de adreskant stond een korte oproep:

"Je wordt uitgenodigd om anoniem een geheim bij te dragen aan een groepskunst-project. Je geheim kan gaan over spijt, angst, verraad, verlangen, een bekentenis of vernedering in je jeugd. Onthul iets - zolang je het nog nooit met iemand anders gedeeld hebt".

Warren gaf daarbij ook nog een tip:
Wees creatief - laat de briefkaart je schildersdoek zijn.

Op januari 2005 opende Frank Warren de site postsecret.blogspot.com. Op deze site worden de door hem geselecteerde briefkaarten geplaatst. De site bevat ook een oproep tot, en instructies voor, het maken en versturen van zelfgemaakte kaarten met een geheim. Naar het adres van Warren zijn sinds die tijd ruim 75,000originele briefkaarten gestuurd. In eerste instantie kwamen de postkaarten vooral uit Amerika maar nu komen ze vanuit de hele wereld.

Het idee van het project is eenvoudig: Mensen zetten een geheim op een zelf gemaakte en versierde postkaart en sturen deze anoniem en per post op naar het adres van Frank Warren. Hij scant de meest treffende kaarten in en plaats elke zondag 20 tot 40 nieuwe kaarten op de pagina. Er zijn geen restricties met betrekking tot de inhoud van de kaarten, behalve dat het een nog niet eerder openbaar gemaakt en echt geheim moet zijn. In de praktijk sturen mensen geheimen in over bijvoorbeeld genante gewoonten, geheime verlangens, seksueel misbruik en dromen voor de toekomst. (bron: Wikipedia)

Klik HIER voor de website van Frank Warren