Familie
Vader maakt zich zorgen om schoolprestaties.
Geschreven door Paps, Op 25-10-2016 00:35
Je docht die haar studie verwaarloosd. Hoe ga je als vader mee om?
Heb haar internetverbod ontnomen, door mij in te houden. Helaas het werkt niet. Ze stelt "geen" prioriteiten.
reactie Peter jansen, Op 26-10-2016 14:35
Vraag haar wat ze zelf belangrijk vindt. Haar droomtoekomst hoe ziet die er uit? Probeer er een positief en leuk gesprek van te maken waarbij je aan haar kant staat en haar wil helpen. Laat haar zelf de antwoorden op deze vragen geven. Mocht ze bepaalde ideën over de toekomst hebben die niet zo verstandig lijken probeer hier dan in door te vragen zodat ze dit zelf in kan zien. Misschien zijn er wel manieren waarop ze beide kan hebben. Waarbij ze haar prive tijd kan hebben en genoeg tijd aan school kan besteden. Hoe ziet ze dit? Ook hier kan je misschien bij helpen. Stel veel vragen en probeer positief te benadrukken. De kans is groot dat ze zich daarnaast gewaardeerd. Ook omdat er ECHT naar haar wordt geluisterd. En mocht je oplossingen aanbieden probeer dit dan ook te linken aan wat ze belangrijk vindt. Dit werkt over het algemeen beter dan iemand "iets door de strot duwen". Haar behoeftes zijn de sleutel tot jouw oplossingen in dit gesprek. En mocht een bepaalde behoefte bij haar niet urgent genoeg zijn omdat ze een bepaald toekomstperspectief mist dan kan ja haar dit wellicht ook bij brengen daar vragen te stellen. Op deze manier kan het hele process voor haar wellicht wat aantrekkelijker worden. Heel veel succes!!
reactie yolo, Op 26-10-2016 14:41
Ik herken het en op een gegeven moment hebben we het losgelaten omdat het een eeuwige stijd is, die je toch verliest
onze zoon dacht echt dat hij voor ons en de leerkrachten naar school ging.
we hebben het gewoon losgelaten, als ze niet willen doen ze het niet, en nu beseft hij dat hij er wel iets voor moet gaan doen wil hij slagen.. maar das zijn probleem.
ik weet niet of hij het gaat halen dit jaar, maar er is rust in de tent en hij beseft nu dat hij het echt alleen moet doen (altijd behulpzaam blijven)
reactie javi, Op 27-10-2016 09:29
Hoe oud is je dochter? Kan het de pubertijd zijn, daar maken ze vaak een moeilijke periode mee en hoe meer je verbiedt hoe extremer ze worden.
Probeer uit te leggen dat het haar toekomst betreft en wat er allemaal verkeerd gaat als je daar een zooitje van maakt.
reactie Erica, Op 31-10-2016 09:04
Zou ik thuis niet moeten proberen.
Dan kan ik over de knie bij mijn vader.
En dan heb ik rode billetjes.
Copyright © 2019 Geheimen van Nederland! De anonieme geheimensite! Geheimen van Nederland staat onder eindredactie van psycholoog-onderzoeker dr. Andreas Wismeijer.