Relaties
Ik ben het gezeur zo zat!!
Geschreven door anoniem, Op 25-09-2016 21:33
Maar even bij 'relaties' maar het gaat om vriendschappen eigenlijk.
Ik heb omdat ik een 10 jaar oudere partner heb gehad best veel lieve vrienden mannen en vrouwen die een jaar of 10, 15 ouder zijn dan ik. Nooit echt een probleem geweest maar nu ze richting pensioen gaan en ik nog een vriend van 42 heb begin ik me steeds meer aan ze te ergeren.
Hoge bloeddruk, pijntje hier pijntje daar. Altijd meteen naar de dokter en het is nooit wat. Echt nooit. Ik heb zelf kanker gehad en er is vastgesteld dat ik copd heb. Nooit veel over gepraat dat vond ik zonde van mijn tijd. Tumor is verwijderd, ik was er snel bij dus dan ben ik blij of NOG blijer dat ik weer gezond ben. Copd is niet leuk maar probeer te stoppen met roken en dagelijks te bewegen eet gezond meer kan je er niet aan doen.
Vandaag las ik de mail: T. die zonder reden dagelijks thuis de bloeddruk opmeet had gisteren opeens hoge bloeddruk, nu niet meer en ook nog een zere hand. Morgen naar de dokter, meteen! Dat raden 2 anderen haar ook aan want zomaar een zere hand en even hoge bloeddruk. Dat is erg morgen naar de dokter. Een andere piekert maar door over hoge bloeddruk en dat de ogen slechter worden. Ja gek he als je oud word. En dik worden dat is ook een issue. Gewoon op dieet schijnt niet te kunnen want ze moeten magnum ijs en bier je kan niet zonder. Waarom ik dan wel, mijn tip om je vol te eten met watermeloen en waterijs negeren ze gewoon.
Het zijn schatten verder hoor maar ik kan niet meer tegen dat gemiep over kwaaltjes alleen nog maar, waar ze gewandeld of gefietst hebben en wil ze eigenlijk een beetje gaan mijden maar dan mis ik ze ook wel weer eigenlijk. Ik moest dit even kwijt na tandartsverhaal nr.98 waar gek genoeg bij de spoedtandarts niets te vinden was terwijl iemand zo'n gekmakende kiespijn had die trouwens plots over was eenmaal bij de tandarts.
Wat moet je daar nou mee? Ik heb enkele kennissen zo'n tien jaar jonger dan ik en voel me nu gek genoeg juist heel alleen alsof ik nergens echt bij pas.... En nee ik zoek geen relatie alsjeblieft niet zeg ik vind het heerlijk alleen wonen maar heb echt wel een paar vrienden nodig. Toch voel ik me nu alsof ik ze bedonder, aardig doe uit beleefdheid omdat ik zeg: 'wat vervelend nou toch weer ga inderdaad maar naar de dokter voor de zekerheid' terwijl ik eigenlijk wil zeggen 'hou toch op met dat eeuwige gemekker over zere plekken, spierpijn of hoofdpijn en stop met dat meten van je bloeddruk thuis waarom zou je als hij altijd goed is? Die van mij is ook hoog geweest ooit maar zelf gaan meten ja doei ik denk dat je er dan achter komt dat soms je bloeddruk een dagje wat hoog kan zijn.
Als iemand een tip heeft hoe daarmee om te gaan of ook zoiets meemaakt graag advies ik kan er niet zo goed meer tegen net of ik me altijd top voel maar dat klagen via de mail of berichtjes is killing.
Bij de 'jongere' vrienden word ik weer simpel van de kinderstory's..... Ja die van mij wonen allang op zichzelf. Ook lieverds hoor, echt ik heb superkids maar ik ben er ook nog. Mijn jongens zijn eigenlijk nog het leukst van allemaal die zeuren nooit vertellen alleen maar leuke verhalen als ik ze zie mja die wil ik niet lastig vallen dus gooi ik het er hier maar uit thx voor het lezen.
reactie Thies, Op 26-09-2016 23:45
Je komt erg gefrustreerd over, dat heeft niets met je omgeving te maken. Zoals bij alle intermenselijke relaties zul je altijd wat water bij de wijn moeten doen, niemand is volledig zoals jij in elkaar zit en dat zul je moeten relativeren. Het is overigens normaal om enige tolerantie en veerkracht te tonen wanneer je je met anderen inlaat. De fout die je maakt is de verwachting die je aan anderen koppelt en de hoge maatstaf die je rekent voor jezelf. Mensen klagen nu eenmaal graag en sommigen zijn hypochonders. Neem ze gewoon zoals ze zijn en als je een dergelijke mate van tolerantie niet voor ze op kunt brengen zijn niet zij degenen die niet bij jou passen maar ben jij degene die niet bij hen past, zij accepteren jou immers toch wel gewoon, is het niet.
reactie Marcel, Op 27-09-2016 00:57
Dit zijn allemaal mensen die graag aandacht willen.
Ik heb een nicht die is ook zo.
Een echte dramaqueen, vreselijk mens.
Alles draait om haar. Bij haar is alles wel speciaal.
Als ik een appel koop is die lekker. Nee zij heeft de meest unieke en beste appel ter wereld.
Gelukkig zie ik haar heel weinig.
Dat is de beste oplossing, dit soort aandachttrekkers compleet mijden.
reactie anoniem, Op 28-09-2016 00:53
Marcel en Thies allebei bedankt voor jullie antwoorden, jullie hebben beiden gelijk denk ik.
Ik ben ook gefrustreerd Thies, dat geef ik meteen toe maar na enig nadenken is het ook wel waar wat je zegt: niet iedereen denkt en voelt zoals ik daar heb je gelijk in.
@Marcel ja dat soort mensen bedoel ik ook wel een beetje en die kan je inderdaad beter uit de weg gaan helemaal waar.
Verder moet ik inderdaad wat meer water bij de wijn doen maar laat ik het zo zeggen: ik heb na vanavond 8 uur om het overzichtelijk te houden hihihi 3 korte gesprekjes gevoerd aan de telefoon: nr.1 huilde want morgen naar de tandarts. O wat moet er gebeuren? Afdruk maken van een kies, das alles. Troost troost troost en bel me morgen als je geweest ben ja?? Ok geregeld.
nr.2: weet jij wat een stenose is? nee, heb je al op google gekeken? nee, geen zin in hoor maar ik maak me zo'n zorgen en...ratatatata dus ik zei stop, ik zoek het wel even uit. Bevriende arts gevraagd, die legde het in 4 woorden uit, ik bel terug hele lauwe reactie. Wat is er B.? je reageert amper is toch goed nieuws in jouw geval? En dan ontplof ik bijna: ach, boeit me eigenlijk niet zo, geen zin om erover te praten ik zie het allemaal wel. JA GVD....!
nr.3 'ik moet opeens denken aan mijn vorige buurvrouw, nooit meer gezien en we hadden het zo leuk, zo verdrietig snif. Ik vraag o die naar het buitenland ging verhuizen, probeer skypen of bellen of mailen moet toch kunnen? Nee, het ging om de buurvrouw daarvr die nu 3 hele straten verderop woont.
DAT bedoel ik, echt gezeur in mijn ogen. Maar Thies wie weet zit er iets anders achter en moet ik eens drvragen en zeggen dat ik het een beetje zeuren vind terwijl ze jaren geleden gewoon leuk waren wie weet wat eruitkomt.
Marcel, ook bedankt sommige mensen kan ik inderdaad beter mijden als de pest hahaha maar op zo'n moment durf ik dat dan niet. Is mijn probleem; dat is dan MIJN probleem dat is ook weer waar.
Bedankt voor het meedenken, lucht best op om het eruit te gooien en de reacties te lezen. En het helpt me te bedenken wat ik kan veranderen want natuurlijk ben ik ook niet perfect dat is niemand.
Liefs, Karin
reactie peter, Op 28-09-2016 12:59
Ik zie dit toch ook als een klaagzang van je, elke leeftijdgroep heeft wel wat volgens jou. Maar met je copd kun je beter stoppen met roken, want als je in de toekomst met een fles zuurstof rondloopt ben je de volgende klager.NHDNM3
reactie anoniem, Op 30-09-2016 12:46
Peter jij ook bedankt voor je reactie. Je hebt volkomen gelijk! Vwb het stoppen met roken: ik ben zo goed als gestopt nadat ik de diagnose kreeg maar rookte af en toe nog een sigaret als iemand me er een aanbood kon ik het soms niet laten. Dat heb ik inmiddels besproken met de longverpleegkundige die me nog eens goed heeft laten zien dmv statistieken hoe belangrijk het is echt niet meer in de rook te zitten laat staan zelf te roken. Ik heb nu een week of 3 helemaal niet meer gerookt en dankzij mensen zoals jij :) die juist zeggen ok, stik er maar in dan lukt het me nu wel, dringt het door zeg maar.
Bedankt voor de broodnodige schop onder m'n kont vwb het roken.
Ook heb ik 1 van mijn vriendinnen (die van de verhuisde buurvrouw) gevraagd waarom ze zo dramatisch doet over iemand die 5 min. verderop is gaan wonen. Ze besefte pas toen ik zei dat ik haar een dramaqueen was gaan vinden dat ze inderdaad vaak heftig reageerde op relatief kleine dingetjes en was zelfs blij dat ik wat voorbeelden noemde.
Ook dat het niet lekker loopt tussen haar vriend en haar en daar eigenlijk niet over wilde praten en daarom zo mopperde op andere dingen.
Voortaan mijn mond opendoen dus, ik WAS al aan het klagen hier haha.
Fijn weekend!
reactie pieterjj53@gmail.com, Op 19-10-2016 09:21
Hoi anoniem hoe is het nu met je?????
Lukt het nog steeds het stoppen met roken ??????
met dit weer ben ik blij dat ik niet meer rookt, ik heb dan minder last van mijn longen.
gr Peter
Copyright © 2019 Geheimen van Nederland! De anonieme geheimensite! Geheimen van Nederland staat onder eindredactie van psycholoog-onderzoeker dr. Andreas Wismeijer.