Relaties
Dacht dat ik het kon...
Geschreven door B, Op 21-06-2014 00:21
Ik dacht dat ik het kon: overspel plegen, genieten van een andere man op het moment dat mijn eigen vriend me verdrietig maakte. Maar nu maakt die andere man me ook verdrietig en geniet ik niet meer. Voor hem zal ik namelijk altijd op de laatste plaats komen. Hij ziet en spreekt me alleen als dat kan, en het moet vooral zijn leven niet in de war schoppen. Erover praten kan niet, om dezelfde reden. Waarom ben ik hier ooit aan begonnen?
reactie kereltje62@live.nl, Op 23-06-2014 08:04
Lust en liefde zal je moeten scheiden. Jouw partner in crime doet dat blijkbaar wel.
reactie Marc, Op 24-06-2014 14:36
Waarom stop je er dan niet mee?
reactie B., Op 24-06-2014 21:49
Goede opmerkingen, bedankt.
Ik denk dat er naast de lust ook gewoon wat te veel gevoel zit om er zomaar mee te stoppen. Ik weet zeker dat dat voor hem ook geldt. Ik moet er alleen aan wennen dat ik *dat* deel moet afsluiten van mijn 'gewone' leventje, en ik heb daar duidelijk meer moeite mee dan hij.
En ja, ik weet dat ik vreselijk fout bezig ben...
reactie Moon, Op 25-06-2014 08:28
ik begrijp precies hoe je je voelt, zit in dezelfde siutatie. en stoppen is idd makkelijk gezegd. als je bij hem bent voelt het zo goed, dat gevoel wil je niet kwijt.
ik leef met je mee B. als je erover wil praten ik ben er voor je.
reactie B, Op 26-06-2014 19:44
Dank je voor je reactie Moon, fijn om te horen. Hoe ga jij daar mee om? Het stomme is dat ik - al vind ik zelf - een sterke vrouw ben met veel leuke vrienden en kennissen. Ik zeg regelmatig tegen mezelf dat ik mijn 'partner in crime' moet en kan loslaten, maar dan krijg ik weer die aandacht van hem en ik geef er weer aan toe...
reactie Moon, Op 27-06-2014 10:18
Dat is het B. die aandacht. verslavend werkt het. dat ene berichtje dat lieve woordje en je bent om. als ik even niks van hem hoor weet ik niet waar ik het zoeken moet. zoals je zegt niks voor ons. normaal gesproken kunnen we alles aan toch? maar gevoel doet soms rare dingen met je daar ben ik nu wel achter. fijn om te weten dat ik niet de enige ben. laat je me weten hoe het nu is?
reactie B, Op 27-06-2014 12:53
Hoi Moon, bedankt voor je reactie. Ik begrijp je helemaal!
Ik sta nu wel een beetje op het punt om er een einde aan te maken, want er zijn steeds vaker momenten dat ik me afvraag waarom ik mezelf dit blijf aandoen.
Laatst hadden we een heel spannende ontmoeting. Fantastisch was het, en we gingen op een fijne manier uit elkaar. Vervolgens thuis gekomen kreeg hij toch wat wroeging en hoorde ik bijna een maand amper wat van 'm. Hoe ik me toen voelde was zo heftig als liefdesverdriet, gecombineerd met schaamte. Zo klote!
Inmiddels spreken we elkaar weer iets vaker, maar ik ben bang dat het een volgende keer weer zo zal gaan en dat trek ik echt niet. Ik moet mezelf in bescherming nemen. Maar makkelijk gaat het niet zijn...
reactie Moon, Op 01-07-2014 08:52
ik blijf me maar verbazen dat we zoveel overeenkomsten hebben B. en dat terwijl ik dacht dat ik de ene was die zich zo kon voelen. ook ik heb een tijdje terug een geweldige ontmoeting gehad. toen ik hem naderhand nog een berichtje stuurde hoe fijn ik het had gevonden reageerde hij heel afstandelijk. ik snapte er niks van begon gelijk weer aan mezelf en de situatie te twijfelen. ik nam me voor om een tijdje geen contact op te nemen. hoopte stiekum dat hij dat zou doen maar natuurlijk hoorde ik niks. het gevoel wat je dan hebt is precies zoals jij omschrijft. wat voelde ik me klote. en kwaad op mezelf dat ik het niet van me af kon zetten. na veel wikken en wegen heb ik toch weer contact gezocht. hij vertelde dat hij met vakantie ging en grapte nog heb je 2 weken geen last van me. snapt hij dan helemaal niet hoe ik me voel. het was voor mij wel een eyeopener. het maakt hem dus helemaal niks uit en heeft totaal geen idee wat hij met me doet. hij is nu alweer 2 weken terug van vakantie en je raadt het al helemaal niks van hem gehoord. ook ik ben nu op het punt om door te zetten en geen contact meer te zoeken. maar toch blijft er wat knagen. herken je dat B.? k hoor graag van je.
reactie Toorop, Op 01-07-2014 10:29
Het maakt hem wel degelijk uit! Mannen zitten anders in elkaar zoals jullie wel weten. Hij zit net zo klem als jij,weet niet wat te doen,is juist heel gek op je maar word verteerd door al die dubbele gevoelens. Schuldgevoel,liefde voor zijn gezin,verantwoordingsgevoel maar dan toch dat waanzinnige verlangen om jouw ook te hebben! Veroordeel niet te snel uit frustratie,emotie,dit soort relaties zijn voor beide partijen verschrikkelijk zwaar en emotioneel uitputtend. Door geen contact op te nemen met jouw beschermd hij zijn vrouw en zichzelf tegen de gevolgen waar iedereen bang voor is. maar als hij weer bij jouw is brand hij weer van binnen. Kunt 2 dingen doen,ten eerste doorgaan met de 'relatie' en alles uit de kast halen zodat hij uiteindelijk voor jouw kiest. Bedenk wel dat dit ook pijn doet en uiteindelijk ook op niets uit kan lopen. ten tweede,gewoon stoppen,jij bent een krachtige vrouw,neem dan ook je eigen lot in handen en laat dat niet afhangen van deze situatie. Kijk dus meer naar jezelf dan naar hem te wijzen.
reactie B, Op 01-07-2014 22:38
Moon, wat klinkt dat verrekte bekend zeg. 'Die van mij' maakt ook altijd flauwe grapjes en opmerkingen als het even lastig is.
Wat vond je van de reactie van Toorop? Voor mij was dat wel erg verhelderend, zo eens de andere kant van het verhaal te lezen. Want je hebt ook helemaal gelijk, Toorop! Als ik niet vanuit mijn eigen gevoel redeneer, begrijp ik heel goed dat het voor hem ook echt niet makkelijk is. Ik merk zo regelmatig dat hij echt wel gek op me is en op zijn eigen stuntelige manier probeert hij er ook het beste van te maken.
Als het nou alleen lust was, was het zo ingewikkeld niet denk ik. Maar aan beide kanten zit er gewoon wat te veel gevoel en dat botst in zo'n situatie wel eens.
Ik weet nog steeds niet wat ik ga doen. De laatste dagen doet hij weer heel lief en gezellig tegen me. Ik houd nog een beetje m'n afstand en misschien is dat maar goed ook. Even een beetje lucht en dan zien we wel weer.
Fijn dat op deze site ook mensen komen die hun nuttige ervaringen willen delen, bedankt!
reactie Moon, Op 03-07-2014 09:34
ik kan me vinden in je reactie Toorop. ervan uitgaan dat je een man bent vraag ik me toch af waarom zeggen jullie mannen dan niet dat je je zo voelt. maar wat je al zei mannen en vrouwen zijn nogal verschillend.
wat goed van je dat je afstand houdt B. ik ben weer gezwicht en heb toch weer contact gezocht. hij reageerde zo lief en hij was zich van geen kwaad bewust dat ik op hem had zitten wachten. maar nu komt het B. de volgende dag had ik ineens het gevoel dat ik maar als een hondje achter hem aanloop en heb hem een berichtje gestuurd dat ik voorlopig niks van me zou laten horen. hij reageerde gelijk hoe erg hij dat zou vinden. ik heb daar niet op geantwoord maar het laat me niet los. twijfel slaat voor de zoveelste keer weer toe. netzo als bij jouw B. heb ik ook het gevoel dat er meer tussen ons is anders zou hij toch niet zo reageren.
reactie B., Op 04-07-2014 14:32
Ik ken die twijfel, Moon. Eerst zeg ik tegen mezelf dat ik me koud moet opstellen en heel koppig niks van me moet laten horen. Maar dan merk ik dat we daar allebei verdrietig van worden en dan zoeken we elkaar toch weer op. Ik smelt elke keer weer voor hem, hoe frustrerend dat ook kan zijn.
Maar deze week had ik een heel goed gesprek met hem. Voor mij is nu wel duidelijk dat hij het er ook moelijk mee heeft. Natuurlijk is het voor een groot deel lust, en de spanning van het doen wat niet mag. Maar voor ons beide is duidelijk dat er ook gevoelens zijn, en dat maakt het niet makkelijker.
We zijn allebei al wat ouder en hebben beide een rustig leventje dat we niet overhoop willen schoppen. Maar als we onbegrenst voor elkaar gaan, zal dat wel gebeuren en voor hetzelfde geld zijn we een jaar later weer uit elkaar. Ik denk dat het vooral die nuchterheid is die ons toch af en toe weer even uit elkaar drijft. En waarschijnlijk zal dat uiteindelijk een keer definitief gebeuren.
Ik heb zelf de afgelopen tijd wat afstand van hem genomen, en hoewel dat in het begin lastig was, heeft me dat wel veel rust gegeven. Nu was hij het die mij miste en mij opzocht. En uiteindelijk dat fijne gesprek dus, en weer een heel fijn samenzijn.
Ik weet niet waar dit gaat stranden, maar ik probeer me er gewoon wat minder druk om te maken en maar te zien wat er gebeurd. En tot die tijd geniet ik van de momenten die we hebben... Ik hoop dat dat jou ook gaat lukken!
reactie Toorop, Op 04-07-2014 21:06
Eigenlijk mooi dat met dit geheim niet alleen de verschillen van vrouwen en mannen naar voren komt maar ook het dilemma van de situatie. Soms is het bijna niet te geloven dat wereldwijd zovelen met een dergelijke situatie worstelen. Is het liefde,is het lust,is er meer,is er een gerede kans op,is er een toekomst voor ons na de pijn van een scheiding,of houd het op na een jaar zoals n van jullie zo treffend weergeeft. Het antwoord schuilt alleen maar in jullie zelf,begrijp me niet verkeerd maar een antwoord welke beslissend is mag je nooit van de ander verwachten. Zelfde geldt voor de mannen in deze situatie. Toch hebben jullie de sleutel al een paar keer genoemd en dat is namelijk....'afstand' Door afstand te nemen geef je namelijk je gedachten rust en minder focus op hem en de situatie waardoor je emoties ook langzaam afnemen en een mindere rol gaan spelen in je denken. Als je lieve sms'jes krijgt of hem ontmoet en seks hebt zet je lichaam al die adrenaline weer om naar je denken waardoor je niet helemaal zuiver en eerlijk(beetje rose wolk syndroom) in de situatie staat. Door afstand te nemen kun je ook zijn standpunt beter bezien door af te gaan op zijn handelen. Zoals ik al eerder zei loop je dan ook de kans dat aan zijn kant de adrenaline,lust,spanning wegebt en hij in de veilige situatie blijft. Dit is een beetje oerinstinct dus kap mannen niet te snel af door het af te doen als lafheid of angst. Zijn verantwoordelijkheid voor gezin/vrouw is ingeboren groot. Vrouwen zijn (bewezen) eerder bereid een situatie te verlaten,niet omdat het verantwoordelijkheidsgevoel minder is is,nee ze gaan eerder voor een 'betere' man in hun ogen. Maar afgezien van deze laatste wetenschappelijke opmerkinkjes,zou wat afstand nemen voor jullie beiden niet verkeerd zijn. Als het echt,echt...echt...diep zit van beide kanten...komt dit altijd naar voren. Ach,ja de liefde....zat er maar een 'knopje' waarmee we onze gevoelens eens op uit konden zetten. Bij jullie zit ook een knopje...'Standby' stand...doe uit Dames,jullie snappen ongetwijfeld wat ik bedoel. Waarvoor sta je namelijk steeds klaar?
reactie B., Op 07-07-2014 14:29
Goed advies, Toorop, dank je. Dat afstand nemen zal ik doen. In mijn geval merk ik dat dat er juist toe leidt dat hij me gaat missen en me wil zien. En ls we elkaar dan weer een keer zien, is het heel fijn. Blijkbaar was ik gewoon te makkelijk beschikbaar. We zien wel waar het schip strandt...
reactie Toorop, Op 12-07-2014 10:49
@B. Nu even wat anders B,je spreekt van overspel,hoe zit het met jouw en je man?. Hoe sta je daarin op het moment? Als ik je laatste berichtje leest stel je jezelf dus nog steeds beschikbaar voor de andere man. Zou het niet beter zijn daar over na te denken? Ik weet het,stel veel vragen maar vraag alleen om er over na te denken en niet gelijk schoon schip te maken. Aan de andere kant is het voor jezelf ook niet echt goed om eerst af te wachten hoe je minnaar reageert en dan een plan te trekken. Je krijgt dan zo'n rebound liefde, m.a.w.omdat je het ene niet meer hebt,neem je het andere. Dat heeft meestal alleen met veiligheid te maken dat je niet alleen bent,maar of het wijs is? Ik weet allemaal heel moeilijk,veel mensen hakken met dit bekende bijltje. Wat is wijsheid?,ik denk dat je goed moet nadenken over het hele plaatje,Jezelf,je man,je minnaar,wat wil ik zelf echt in en met mijn leven?
reactie Toorop, Op 12-07-2014 10:55
Sorry B en Moon ik vergat nog even wat belangrijks te zeggen. Waarom belanden mensen in overspel situaties? Om die vraag draait het altijd. Het antwoord is ook altijd heel direct en simpel....gewoon omdat ze onvrede hebben met hun huidige situatie. Welke dingen je ook aanvoert als reden,blijkbaar 'mis' je dus iets. Dan gaan we op zoek om 'iets' te vinden,meestal is dat aandacht,arm om je heen en seks,niks mis mee hoor maar heeft op zich natuurlijk niets met liefde te maken. Dat bedoelen we dus met een rebound situatie. De minnaar of minnares is meestal een tussenfase in je leven,een overgang naar het verlaten van je huidige partner. Het voorkomt altijd veel leed en gedoe in je leven als je dit voor jezelf goed onderkent.
reactie Moon, Op 14-07-2014 18:09
hey B. ik ben blij voor je en best een beetje jaloers dat je er makkelijker mee omgaat en geniet van de momenten samen.
na mijn laatste berichtje is er veel gebeurd. we hebben en knallende ruzie gehad en hij zei dat hij er voorgoed mee wilde stoppen. eerst was ik hier opgelucht over en zei dat als hij dit echt wilde ik me er bij neer zou leggen. toen begon die weer terug te krabbelen en zei dat ie het nog 1x wilde proberen. ik heb volgehouden en zei dat dat geen goed idee was. ik heb geen contact meer met hem gezocht. eerst voelde het best wel goed wat een rust had ik. niet meer steeds op me telefoon kijken. niet meer denken over de volgende ontmoeting. het voelde best goed allemaal. maar nu mis ik hem en voel me ellendig. ik denk nergens anders meer. ik wil volhouden maar het valt me heel zwaar. ik vind het fijn dat ik me verhaal bij je kwijt kan dat doet me goed.
reactie Toorop, Op 15-07-2014 09:07
Natuurlijk valt het je zwaar B,begrijpt iedereen volkomen. Het is een soort verlatingsangst wat je nu voelt. Het helpt misschien maar een klein beetje als ik dat zeg,maar alle beetjes helpen. Waarschijnlijk heb je wel vaker 'liefdesverdriet' gehad en gevoeld en dat vreselijk heftig zijn met echte fysieke pijn. We willen als mensen altijd die arm om ons heen en daarom spreken we ook over 'verlating' een gevoel dat ons verdrietig,en ellendig doet voelen. Hoop dat je volhoud want tussen jouw regels door kun je lezen dat het een verhouding is die een te zware wissel trekt op je leven. En om maar een heel kloterig clich te noemen in jouw situatie,het gaat echt over en er kan nog zoveel op je pad komen. Wat ik me wel afvraag als ik zo vrij mag zijn is dat ik jullie beide(B en Moon) niets hoor vertellen over jullie huidige partners,is jullie huidige relatie al zo afgestompt dat jullie er niks meer uit kunnen halen?
reactie B, Op 15-07-2014 11:17
Ik snap dat je vragen hebt over onze eigen relaties Toorop. Ik kan natuurlijk alleen over mezelf praten, maar klote als het voelt is mijn huidige relatie wel behoorlijk afgestompt ja. Begrijp me niet verkeerd - ik probeer er nog steeds regelmatig wat van te maken, maar het blijft aankwakkelen. Ik hou nog steeds van hem dus ik hoop dat hoe ik me nu voel maar een fase is, maar ik weet het niet. Ik blijf heel sterk 'iets' missen, en dat vindt ik nu - hoe slecht ook - in de aandacht van een andere man.
En je hebt volkomen gelijk over die reboundliefde. Ik besef me maar al te goed dat deze man alleen maar n tussenfase is in mijn leven, en niet een doel op zich. Maar voor nu voelt dit heel fijn, en daar heb ik heel erg behoefte aan..
Ik vindt het jammer te horen hoe het is gelopen tussen jou en jou 'partner in crime', Moon. Ging de ruzie ook over jullie relatie? Dat is namelijk wel waar ik een tijdje terug ruzie over had met de mijne. Geloof me, die afstand die je nu neemt is echt het beste.
In mijn geval zorgde het voor wat lucht voor ons allebei, en wat helderheid in ons voelen en denken. Uiteindelijk vonden we elkaar weer en hebben we meer begrip voor elkaars situatie. Maar het had net zo goed kunnen zijn dat we bij elkaar vandaan waren gebleven. En dat zou dan ook goed moeten zijn, want dan is die relatie zowieso wat scheef, denk ik (als dat het niet al is :S)
Ik moet heel eerlijk bekennen dat ik het nu ook wel iets makkelijker heb met deze afstand omdat ik me ook op wat andere mannen focuss. Een beetje flirten en aandacht krijgen van andere en mijn partner in crime is eventjes uit mn gedachten.
Maar je zou het natuurlijk ook gezonder kunnen aanpakken en een leuke hobby nemen haha! Misschien ga ik maar es leren breien.
reactie Moon, Op 17-07-2014 15:37
ik kan het niet beter verwoorden B. zoals je de relatie met je eigen man omschrijft. vooral dat 'iets' missen is bij mij hetzelfde. zo treffend hoe dingen overeenkomen ik kan het niet vaak genoeg zeggen. ik heb nog steeds geen contact met mijn partner in crime (mooie omschrijving) en dat is verdomde moeilijk. hoelang heeft het bij jouw geduurd voordat je weer contact kreeg? en wie zette de eerste stap? ik weet dat ik moet volhouden maar soms denk waarom? waarom zo verstandig zijn. dit is niks maar met hem is ook moeilijk dus wat maakt het uit. schreef ik vorige keer nog dat ik rust had gevonden en niet steeds meer op me telefoon keek. dat is dus helemaal weg. kijk nu steeds of die toch niet wat gestuurd heeft. ben weer terug bij af. het voelt idd als liefdesverdriet. misschien moeten we samen een hobby gaan doen B. en dan eindeloos kletsen over onze mannen. fijn dat je nog steeds op mijn berichtjes reageert. het geeft me moed om door te zetten.
reactie Toorop, Op 18-07-2014 10:45
Mooi verwoord door jullie,denk dat jullie tweetjes sterk en wijs genoeg zijn om dergelijke 'normale en natuurlijke' episoden in het leven aan te kunnen. Wij mensen gedijen en leven door wat aandacht,ieder mens verlangt daarna en zeker als je huidige relatie/situatie niet brengt wat je ervan verwacht/verlangt. En nogmaals,niks mis mee heel normaal. Het punt is altijd hoe ga je er mee om,in hoeverre beheerst het je leven, je dagelijkse gedragingen. Als het een belangrijk onderdeel is van je leven welke een juiste plek heeft in alles wat je moet doen is het goed. Blijf in balans,blijf de baas over de situatie. laat 'de mannen' niet op afstand jullie leven regeren. En als ik tot slot zeg waarom de mannen jullie niet op afstand mogen besturen en het antwoord is want,'Jullie verdienen beter' is dit niet cryptisch maar iets om even goed te laten bezinken. Ga jullie goed,veel liefde in jullie leven gewenst!
reactie B., Op 21-07-2014 11:07
Hoi Moon,
Ik snap hoe het voelt om hier je verhaal kwijt te kunnen. Misschien kunnen we op een of ander manier contact houden. Behalve met mijn partner in crime kan ik het er ook met niemand over hebben. Het is niet iets waar ik trots op ben..
De afstand tussen hem en mij heeft ongeveer een maand geduurt. We hadden wel wat contact, maar het was afstandelijk, als of we alleen maar kennissen waren. Dat deed me veel pijn en daar kregen we ook ruzie over. Daarna heb ik zelf nog meer afstand genomen. Ik was die pijn en frustratie meer dan zat. Heb tegen hem gezegd dat ik er wel klaar mee was. Daar is hij van geschrokken en hij heeft toen zelf weer toenadering gezocht. Hij heeft geprobeert uit te leggen wat hij voelde en waar hij het moeilijk mee had. Dat heeft voor mij wel geholpen. Ik was zo met mn eigen gevoel bezig dat ik niet goed besefte hoe het voor hem moet zijn geweest.
Vanaf toen blijf ik met contact zoeken een beetje op afstand. Als ik even een avond niks van hem hoor: prima. Ik stuur hem geen berichtjes. Ik vraag hem niet wanneer ik hem weer zie. Geen verwachtingen, geen hoop. Ik doe lekker mn eigen ding en als we elkaar dan weer zien voelt het heel fijn. Ik heb het idee dat dit onze 'relatie' alleen maar goed heeft gedaan.
Hou vol Moon, laat hem je missen. En als dat niet gebeurd weet je tenminste waar je aan toe bent met hem.
Toorop, bedankt voor je raad en positieve woorden!
reactie Moon, Op 21-07-2014 15:56
ik wil je bedanken voor je openheid B. en idd kreeg ik ook ruzie met hem omdat ik teveel met me eigen gevoel bezig ben daar ben ik nu wel achter. ik denk alleen dat hij geen contact met me opneemt. dat zal echt van mij moeten afkomen, en terecht want ik zat fout. maar ik weet niet of ik me er bij neer kan leggen als hij niet reageert of erger nog mij geblokt heeft. wat kan je hier mee bezig zijn h? en waar gaat het nu eigenlijk om? het dubbele gevoel is er nog steeds, het zo laten of hem toch weer opzoeken.
reactie Diabolo, Op 21-07-2014 22:00
Beste mensen, ook hier geldt weer: draai het scenario, waar jullie zo vol van en bezig mee zijn, eerst eens om.
Probeer je, ook al zal het moeilijk zijn, wat meer dan alleen gratuit te verplaatsen in de positie van degene die jullie hiermee aan het belazeren zijn. Als je dan nog steeds niet kan ophouden met het emo-zigzagggen, dan moet je jezelf eens laten onderzoeken waar vandaan die overdaad gevoelsarmoede komt. Als we even al jullie pseudo-romantische bla-bla strippen dan blijft er een vreselijk koud egocentrisch kadaver over. Ik ik ikke en de rest.... kan de vernieling in!
reactie B., Op 25-07-2014 10:09
Beste Diabolo,
Ik had een reactie geschreven maar die is niet goed opgeslagen. Nog een poging.
Ik heb begrip en respect voor je reactie. Je hebt volkomen gelijk: natuurlijk is het egocentrisch geneuzel waar we ons hier mee bezig houden. Zoals ik ook al een paar keer heb gezegd: het is niet iets waar ik trots op ben. Maar het houdt me wel bezig, en ik ben blij dat ik dit op deze site kwijt kan. Het is niet voor niets dat ik dit anonieme platform kies als uitlaatklep voor m'n situatie en niet vanaf een zeepkistje bij de lokale Albert Heijn m'n gevoelens sta te spuien.
Het heeft ook helemaal geen zin om je te vertellen dat mijn partner wat dit soort dingen betreft ook geen lieverdje is (geweest), want dat is geen excuus. Maar dit is nu eenmaal hoe het is.
Copyright © 2019 Geheimen van Nederland! De anonieme geheimensite! Geheimen van Nederland staat onder eindredactie van psycholoog-onderzoeker dr. Andreas Wismeijer.